Eneagrama – asmenybės tipologijos tyrimas (savęs pažinimas)

„Kiekvieną žmogaus sprendimą lemia jo psichologinis tipas, todėl kiekvienas požiūris yra reliatyvus.“ Karlas Gustavas Jungas

Ar norite geriau pažinti save? Ar įdomu, kodėl vieną akimirką kalbate, mąstote ir elgiatės būtent taip, o ne kitaip? Eneagramos tyrimas (savęs pažinimas) – tai plačiai pripažintas asmenybės tipo nustatymo modelis, leidžiantis giliai pažinti ir atverti pagrindines žmogaus mąstymo bei elgesio priežastis.

Ši praktika paremta idėja, jog kiekvienas žmogus turi unikalią ir įgimtą asmenybės bei mąstymo struktūrą, kuri formuoja jo požiūrį į pasaulį ir save. Eneagramos testas yra išsamus asmenybės tipų nustatymo modelis, kuris neapsiriboja vien tik paviršutinišku elgesio aprašymu, bet ir gilinasi į pagrindinius motyvus ir emocijas, kurios lemia asmenybę. Lietuvoje yra vos keli treneriai, kurie gali vesti Eneagramos mokymus. „Academia Dominorum“ lektorius Andrius Janiukštis yra sertifikuotas taikomosios Eneagrama tipologijos meistras.

Asmeniniam, savęs pažinimo ir saviugdos procesui

 • Padeda asmenims suprasti pagrindines jų veiksmų ir elgesio priežastis, padidina sąmoningumą ir pasitikėjimą savimi.
 • Leidžia išsiaiškinti savo veiksmų motyvus ir išspręsti esmines emocines problemas, kurios stabdo žmogaus tobulėjimą.
 • Padidina produktyvumą ir motyvaciją, padeda žmonėms suprasti savo unikalias stipriąsias ir silpnąsias puses bei išsikelti tikslus.
 • Moko lyderystės pagrindų, atskleidžia tobulėjimo ir integracijos kelius.

Specialistams, komandoms ir vadovams

 • Moko teisingo kitų vertinimo ir sveikos kritikos, ugdo supratimą ir toleranciją.
 • Padeda suprasti kiekvieno nario motyvaciją, įžvelgti skirtumus ir įvertinti unikalias kiekvieno nario stiprybes ir indėlį.
 • Padeda pagerinti komandos dinamiką, bendravimą, darbo santykius ir produktyvumą darbo vietoje.
 • Leidžia suprasti konfliktų ir iššūkių prasmę, nustatyti pagrindinius motyvus, kurie gali būti nesutarimų priežastis.

Organizacijoms, darbuotojų pasitenkinimui

 • Padeda lengviau priimti ir prisitaikyti prie organizacinių permainų.
 • Giliau suvokdami komandos narių motyvaciją ir modelius, organizacijos gali drąsiai imtis pokyčių, taip sumažindamos baimę ir nerimą.
 • Leidžia suvokti unikalias kiekvieno nario stiprybes ir indėlį.
 • Eneagramos testas taip pat yra vertingas projektų valdymo ir vadovavimo įrankis, suteikiantis pagrindą veiksmingam projektų organizavimui ir vykdymui.

Eneagramos reikšmė

Žodis „Enneagrama“ kilęs iš graikiškų žodžių „ennea“, reiškiančio „devyni“, ir „grammos“, reiškiančio „kažkas užrašyta“ arba „figūra“. Eneagramos simbolį sudaro apskritimas su devyniais vienodai nutolusiais taškais, kurių kiekvienas simbolizuoja vieną iš devynių asmenybės tipų. Šiems tipams būdingas unikalus stiprybių, silpnybių, nesąmoningų motyvų, baimių ir dirgiklių, kurie formuoja jų mintis, jausmus ir veiksmus, derinys.

Eneagrama yra ne tik įrankis, padedantis suprasti save ir kitus, bet ir galinga augimo, savęs pažinimo, savęs atradimo ir dvasinio tobulėjimo priemonė. Ji gali padėti žmonėms suprasti savo ir kitų žmonių motyvaciją ir elgesį, o tai gali padėti kurti harmoningesnius santykius, geriau bendrauti ir veiksmingiau spręsti problemas.

Asmenybės tipo supratimo svarba

Atlikus testą nustatysime, kurio tipo asmenybė esate:

 1. Griežtas perfekcionistas
 2. Rūpestingas pagalbininkas
 3. Konkurencingas siekėjas
 4. Intensyvus kūrybingas
 5. Tylus specialistas
 6. Lojalus skeptikas
 7. Entuziastingas vizionierius
 8. Aktyvus kontrolierius
 9. Prisitaikantis taikdarys

Savo asmenybės tipo supratimas yra kur kas platesnis nei savęs pažinimas – išsiaiškinę savo stipriąsias ir silpnąsias puses, sužinosite, kaip geriausiai pasirūpinti savimi emociškai, fiziškai ir dvasiškai. Giliau suvokdami savo mintis, emocijas, elgesį, galite išsiugdyti didesnį savęs priėmimą ir holistinį savęs supratimą, tad šis testas yra vertinga augimo ir sąmoningumo ugdymo priemonė. Eneagrama ne tik puiki praktika asmeniniam tobulėjimui, tikslų siekimui ir savo elgesio vertinimui, bet efektyvi priemonė, padedanti pagerinti komandos dinamiką, bendravimą bei produktyvumą darbo vietoje.

Per pastaruosius dešimtmečius Eneagramos testas pasirodė esąs vienas galingiausių įrankių žmonių tobulėjimo ir koučingo srityje. Eneagramos testo ir jo rezultatų pritaikymas ne tik pagreitina asmenybės augimą, bet padeda augti bendruomenėms, kolektyvams.

Enneagrama1

Filmas „Metinis pokalbis“

Mes tikime, kad geriausias mokymasis vyksta, kai tuo pat metu naudojame skirtingas priemones – testą, filmą, diskusiją, komandines užduotis, ar unikalų, analogų neturintį „Focus grupės“ metodu sukurtą interaktyvų žaidimą.

Šių mokymų metu ne tik daug diskutuosime, analizuosime, bet ir žiūrėsime filmą „Metinis pokalbis“. Tai mūsų partnerių „Ofiso dramos“ sukurtas filmas apie skirtingas asmenybes, kurias bosai metinio pokalbio metu bando motyvuoti, tačiau tai daro taip, kaip jiems atrodo, o ne tai, koks tas žmogus yra ir ko norėtų jis.

Pasirinkus šią formą tobulėjimui, Jūsų laukia interaktyvus renginys, kuriame turėsite galimybę ne tik išmokti, bet ir susipažinti su savimi, su kitais, kurie siekia to paties tikslo – labiau pažinti save, kitus, augti kaip asmenybės, suprasti savo vidinius įpročius ir daugiau sužinoti apie stipriąsias savybes.

Daugiau informacijos apie filmą: Ofiso dramos „Metinis pokalbis“.

Norite žiūrėti tik kiną? Norite kartu ir mokytis? O gal baiminatės, jog dirbti savarankiškai be moderatoriaus gali būti sudėtinga?

Susisiekime ir mes parinksime tai, kas jums naudingiausia!

Scroll to Top