organizacijos kultūra

Kur slepiasi tikroji organizacijos kultūra?

Straipsnis socialinėje medijoje apie šiuo metu „madingas“ motyvacijos priemonės įkvėpė parašyti.

Kad aiškiau suprastume apie ką šį kartą, vėl naudosiu mano mėgstamas metaforas.

Kai renkamės sau automobilį, tarsi detektyvai tikriname kiekvieną smulkmeną, o VIN kodas tampa „šventu raštu“. Juk nenorime įsigyti „katės maiše“, tiesa? Logiška, kad net menkiausia užuomina apie defektus, skatina arba ne įsigyti automobilį. Ir tai normalu, nes žinome, kad automobilis tarnaus ilgiau, jeigu atidžiai įvertinsime jo istoriją.

Bet štai, kai kalba pasisuka apie darbovietę, į mūsų elgseną įsiskverbia keista amnezija. Pamirštame, kad čia praleisime trečdalį savo gyvenimo, o gal net ir daugiau. Vietoj to, kad gilintumėmės į esmę – darbo organizavimą, vadovų kompetenciją, santykius tarp kolegų – mes lyg užhipnotizuoti kartojame mantrą: „Kokios motyvacinės priemonės man priklauso?“ Atlyginimas, priedai, papildomos naudos… Taip, visa tai svarbu, nes gyvename materialiame pasaulyje, bet ar tai tikrai svarbiausia?

Jei yra noras tinkamai pasirinkti darbovietę, liaukitės vaikytis iliuzijų. Verčiau pokalbio metu paprašykite susipažinti su atliktų tyrimų duomenimis – psichosocialinės rizikos veiksnių tyrimais, mikroklimato vertinimais, darbuotojų įsitraukimo apklausų rezultatais. Tai yra jūsų darbo VIN kodas! Šie skaičiai ir įžvalgos atskleis ne tik tai, kaip organizuojamas darbas, kiek galite sulaukti vadovų paramos ar kolegų pagalbos, bet ir kiek patys būsite įgalinti veikti, priimti sprendimus. O gal tyrimų duomenys atskleis, kad teks skęsti viršvalandžiuose, ar darbo apimtis apskritai yra įveikiama…

Vilma Butrimaitė Mikšionė

Trumpiau tariant, jei nenorite pirkti „automobilio su suklastotu VIN kodu“, kai kalbame apie jūsų ateitį ir gerovę darbe, linkiu būti drąsiems ir prašyti to, kas leis suprasti, ar tikrai norite turėti reikalų su organizacija, į kurią kandidatuojate.

Darbdaviams taip pat noriu uždėti akcentą.

Žinau, kad skelbimai su išpūstais pažadais yra lengviausias kelias pritraukti talentus. Tačiau ar tikrai tai geriausias pasirinkimas? Drąsa dalintis savo organizacijos „VIN kodu“ – psichosocialinės rizikos veiksnių, mikroklimato ar darbuotojų įsitraukimo tyrimų rezultatais – parodo ne silpnumą, o brandą ir pasitikėjimą savo kultūra, nepaisant to, kad turite tobulintinų sričių. Tai ne tik atvirumas, tai stiprybė. Nes kandidatai, kurie ieško ne tik atlyginimo, bet ir prasmės, palaikymo bei įgalinimo (o dabartine karta tokia ir yra) Jus vertins už skaidrumą. Dalindamiesi tyrimų informacija, ne tik pritrauksite tuos, kurie iš tiesų dera prie Jūsų komandos, bet ir sukursite ilgalaikius, tvirtus santykius, paremtus abipusiu pasitikėjimu.

Leiskite potencialiems kandidatams pamatyti ne tik blizgantį „automobilio kėbulą“, bet ir patikimą „variklį“.

Vilma Butrimaitė-Mikšionė

Scroll to Top