savanoryste-savanoriavimas-raudonajama-kryziuje

Savanorystė ir kodėl DALYBA yra geriausia DAUGYBA?

IŠ CIKLO „PARDUOTI NEPARDUODANT“

Tai nebuvo Kalėdų metas, kada daugelis užbaigiame metus pagalvodami apie labdaringus darbus, veiklą ar paskirdami paramą įvairiomis formomis. Tai buvo eilinė diena, kai maždaug prieš metus laiko gavau iš bičiulės žinutę, kad nevyriausybinė organizacija ieško vidinių mokymų savo darbuotojams: „… organizacija kreipėsi pagalbos dėl mokymų savanoriams. Savanoriai atlieka itin kilnų ir sudėtingą darbą, tad nutinka taip, kad jiems patiems pritrūksta įkvėpimo ir motyvacijos. Pagalvokite, galbūt norėtumėte patys arba žinote, kas galėtų savanoriams pravesti motyvacinius mokymus. Temos gali būti labai įvairios – lyderystė, koučingas, savanorystė, žmogaus psichologija ir kt.“ Pasitarę su kolega Andriumi, nedelsdami nusprendėme padėti neatlygintinai.

Savanorystė Raudonajame kryžiuje prasideda

Žmonės, kurie savanoriauja – labai daug atiduoda kitiems ne tik savo laiko, bet ir nuolat mokosi, kad galėtų dalintis ir kokybiškai padėti tiems, kam to labiausiai reikia.

Pradėjome darbą, kaip ir su bet kuriuo klientu – susipažinome su veikla, su mokymų vadove, suorganizavome keletą susitikimų, kurių metu išsigryninome poreikį, paruošėme jų lūkesčius atitinkančią mokymų programą, suderinome datas ir išvykome į susitikimus su Kauno ir Klaipėdos padalinių grupėmis.

Savanorystė ir susitikimai vyko vienas po kito – dalyviai aktyviai klausė, dalyvavo, nuobodžiauti nebuvo kada, nes Andriaus paruošta mokymų medžiaga skirta ne tik klausymui. Mokymuose gausu praktinių simuliacijų, kurios čia pat leidžia išbandyti teoriją ir praktiškai suprasti – veikia ar neveikia gauti „įrankiai“. O kiek klausimų sulaukė kolega! Vos spėjo atsakinėti! Bet, svarbiausia, kad laikas, skirtas mokymuisi, dalyviams buvo naudingas. Ir tai ne mes nusprendėme, o dalyvių atsiliepimai, kuriais po mokymų pasidalino mokymų vadovė Rūta. Mokymų turinį dalyviai įvertino 9,75 iš galimų 10, lektoriaus darbą įvertino 10 balų.

bendryste sudetos rankos

Savanoriavimas atvėrė naujus kelius

Ir visiškai nesvarbu, neatlygintinai, ar atlygintinai – darbą atlikome maksimaliai – nuo organizavimo iki grįžtamojo ryšio. Mums tai patiems suteikė daug vidinio pasitenkinimo, kad tokia forma galėjome prisidėti prie savanoriavimo.

Ir koks buvo malonus nustebimas, kai po kelių mėnesių gavau laišką iš mokymų vadovės su pasiūlymu tęsti bendradarbiavimą, tik šį kartą atlygintinai. Laukia didelis projektas, kurį mielai įgyvendinsime.

Dar kartą pasitvirtino, kad DALYBA yra geriausia DAUGYBA.

Vilma

Scroll to Top