Psichologinis smurtas darbe: mitas ar gyvuojanti praktika?

Psichologinis smurtas darbe, mobingas, darbuotojo žeminimas – kaip manote, ar ši praktika vis dar gaji verslo įmonėse? Vis dar labai sunku susidaryti objektyvų vaizdą apie šios problemos realią situaciją, nes nėra mokslinių tyrimų ar duomenų šia tema. Tačiau vien iš savo patirties ir mokymų, galiu drąsiai pasakyti, kad darbo aplinkoje žmonės vis dar patiria tiek psichologinį smurtą, tiek mobingą. Dažnu atveju, daugelis gėdijasi net artimiausioje aplinkoje su šeimos nariais, draugais, pasidalinti savo išgyvenimais. Aš nuolat girdžiu, kad žmonės darbe susiduria su didžiuliu psichologiniu smurtu. Smurtą patiria ne tik paprasti darbuotojai, bet ir įvairių grandžių vadovai. O tai, ką mes perskaitome žiniasklaidoje yra tik ledkalnio viršūnė. Žiniasklaidą pasiekia tik patys tragiškiausi ir liūdniausiai pasibaigę atvejai. Atvejai, kurių metu žmonės neatlaiko spaudimo ir kaip išeitį pasirenka pasitraukimą iš gyvenimo.

Labai gaila, kad apie šią temą pradedame kalbėti tik tada, kai viešoje erdvėje pasirodo koks nors skaudus ir tragiškas įvykis. Norėtųsi, kad žmonės kuo daugiau apie tai kalbėtų ir kuo daugiau viešintų tai, kas iš tiesų dedasi jų darbo aplinkoje.

Daugiau apie tai kviečiame skaityti LRT: Andrius Janiukštis. „Vytautas Mineral SPA“ darbuotojo savižudybė dėl galimai darbe patirto mobingo.

Andrius Janiukštis

Scroll to Top