pasitikejimas-darbe

Ar pasitikite savo vadovu ir kolegomis?

Stebėdamas socialinių tinklų srautą kartais susiduriu su keistu jausmu. Žvelgiu į gražiausius tekstus, nugludintas nuotraukas, pozityvius „hashtagus“ ir pagalvoju, kad pas visus viskas tik gerai, o pas mane, kaip pas normalų žmogų, būna visaip. Visaip būna ir su pasitikėjimu komandose, kurias sutinku moderuodamas #strategines #sesijas, tad norėjosi tuo pasidalinti.

Pasitikėjimas kartais tampa didžiausiu priešu ieškant bendros nuomonės ar sprendimo, o strateginėse sesijose tai kritiškai svarbu. Ir kai noriu suprasti, ar su šiuo priešu kovosime, paprašau komandos pasakyti keletą kasdieninių problemų su kuriomis nariai susiduria.

„Tai, kad mes nelabai turim problemų“, „Na žinokit labai sunku dabar pasakyti su kokiomis problemomis mes susiduriam“. Matau, kaip darbuotojai atsargiai žvilgčioja į vadovą ir renka žodžius, kad, gink Dieve, kas nors netinkamo neišsprūstų.

Na vieną problemą tikrai turite, tai pasitikėjimo vienas kitu.

Norisi būti pačiais šauniausiais, stipriausiais ir gražiausiais, bet negebėjimas savo komandoje kalbėti apie problemas, kelti nepatogius klausimus, atskleisti vieni kitiems savo silpnas vietas, paprašyti pagalbos ar padėti kitam rodo, kad stokojame pasitikėjimo.

Kovoti su pasitikėjimo problemomis nėra paprasta, tam reikia laiko ir pastangų, nes liepti pasitikėti vienas kitu nepadės, to reikia išmokti kartu darant rutininius dalykus.

  • Pasikalbėkime apie vienas kito trūkumus ir silpnąsias vietas, kad galėtume vienas kitą „pridengti“ ir kompensuoti kai to reikia.
  • Kai kolega prašo pagalbos, padėkime žinodami, kad kai mums jos reikės – paprašysime kolegos, o jis sutiks.
  • Jei padarėme klaidą, sakykime „atsiprašom, padarėme klaidą“. Ir tai nutinka normalių žmonių gyvenime. Pabandykime pagalvoti, kaip jos išvengti ateityje.
  • Vietoje „neturime problemų“ pradėkime kalbėti apie jas pačiais paprasčiausiais būdais ir pažiūrėkime, kaip galime jas išspręsti.
  • Vietoje „pletkų“ už akių, negaiškime vienas kito laiko apsimetinėdami geresniais nei esame, parodykime tas „tikrąsias“ spalvas, nes jos padeda išmokti būti ir dirbti vienoje patalpoje.

Pabandykime taip pagyventi komandoje pusmetį, garantuoju, šio priešo neturėsime, liks tik tai, kas vadinama pasitikėjimu komandoje – „Aiškus visapusis supratimas, kad komandos nariai turi gerus ketinimus ir, kad nereikia nuo jų slėptis ar būti pernelyg atsargiems vienas su kitu.

Jeigu reikia pagalbos iš šalies – pasikalbėkime! Mokymai vadovams, komandoms, darbuotojams, specialistams ir dar daugiau.

Scroll to Top