Kaip sukurti darbo aplinką, kurioje norėtųsi dirbti?

Įsivaizduokite, kad kurį laiką ieškojote darbo ir po sėkmingos atrankos pagaliau įsidarbinote naujoje darbovietėje. Pirmoji jūsų užduotis susipažinus su įmonės tvarkomis nueiti susipažinti su padalinių veikla ir naujaisiais jūsų kolegomis. Vaikštant per padalinius jus pasitinka įsitempę žmonės su priverstine šypsena ir vietoje „labas“ nuolat girdite – „žinok, turiu labai daug darbo, tai pabandom greitai“. Kai kuriuose padaliniuose Jums tiesmukai pasakys – „nežinau ar čia verta ilgai aiškintis, nes tavo skyriuje jau trys pasikeitė šiais metais. Tai tu tiesiog pradėk dirbti ir žiūrėk kaip gaunasi“. Išgirstate ir daugiau pasisakymų apie įmonės „virtuvę“ – „čia jų problema, ne mūsų, procesai neveikia ir dėl to kenčiam ir mes“, „nėra pas mus individualių susitikimų, mes vykdom savo planus ir viskas“, „nesirenka žmonės į tuos renginius, visi turi ką veikti, o darbe tai dirbti reikia, o ne bičiuliautis“.

Po truputį pradedat suprasti, kad kažkas negerai, žmonės įsitempę, padaliniai nebendradarbiauja, bendravimas šaltas ir formalus, darbuotojai nuolat keičiasi. „Gal man čia tik taip atrodo“ – pagalvojate ir nuvejate mintis šalin. O nederėtų, nes Jūs ką tik susipažinote su organizacijos mikroklimatu.

Per artimiausius keletą mėnesių Jūs būsite įtrauktas į įmonės gyvenimą, susipažinsite su tuo kaip įmonėje organizuojamas darbas, užtikrinama komunikacija, kokie santykiai tarp vadovų ir darbuotojų, kiek motyvuoti jūsų naujieji kolegos ir tai jus paveiks. Darbo atmosfera kiekvienoje įmonėje gali būti vis kitokia ir nuo to, kaip darbuotojai jaučiasi dirbdami kiekvieną dieną priklausys kiek darbo atmosfera jiems padeda dirbti, o kiek trukdo. Ir tai patikrinti visai nesunku, tereikia nuoširdžiai atsakyti į paprastus klausimus:

  • Ką manau apie savo vadovą, jo palaikymą, grįžtamąjį ryšį, priimamus sprendimus?
  • Kaip vertinu komunikaciją, jos aiškumą, greitį, sklandumą?
  • Kaip bendradarbiaujame komandoje, priimame sprendimus, padedame vieni kitiems?
  • Kaip vertinu savo įgaliojimus, pasitikėjimą manimi, pagarbą, mano darbo kontrolę?
  • Kaip vertinu savo atlygį lygindamas su kitais, dirbančiais tokį pat darbą?
  • Kiek esu patenkintas savo pareigomis, darbu, rezultatais, karjeros galimybėmis?

mikroklimato-tyrimas

Atsakymai į šiuos klausimus padeda suvokti kokia darbo atmosfera mus supa ir kiek ji padeda mums dirbti. Kuo geriau vertiname, tuo ji geresnė. Tačiau svarbu ne tik tai, svarbu kaip ši darbo atmosfera veikia mūsų apsisprendimą išeiti. O tai galime patikrinti šiuo klausimu: Kaip dažnai pagalvojate apie darbo keitimą?

  1. „Niekada negalvoju“ – atsakysite. Tai reiškia, kad mikroklimatas Jums pakankamai geras.
  2. „Kartais susimąstau“ – tikėtina, kad dar labiau pablogėjus situacijai ar gavus pasiūlymą „iš kitur“, išeisite.
  3. „Taip, dažnai apie tai susimąstau“ – tikriausiai ir taip aišku, kad pasitaikius pirmai progai, vėl vaikščiosite per padalinius susipažinti su naujais kolegomis.

Ir tai nėra blogai, priešingai, įmonėms normalu gerinti mikroklimato situaciją, o darbuotojams ieškoti motyvuojančios ir palaikančios darbo aplinkos. O klausimai ir vienu ir kitu atveju lieka tie patys, tereikia juos kuo dažniau sau užduoti.

Mikroklimato tyrimas – tai puikus būdas įvertinti, identifikuoti problemas ir priimti atitinkamus sprendimus veikti organizacijoje.
Tai investicija į jūsų darbuotojų gerovę ir organizacijos sėkmę.

Norite sužinoti daugiau apie mikroklimato tyrimą, užsukite.

Scroll to Top