Vidine Ir Isorine Komunikacija

Vidinė komunikacija ar išorinė komunikacija. Kuri svarbesnė?

Sukuriu puikų tekstą apie mūsų kompanijos veiklą, kaip gerai mums sekasi, kokias nuostabias ir kiekvienam klientui vertingas paslaugas mes teikiame, kaip pas mus gera dirbti. Pridedu prasmę pagilinantį ir papildantį paveikslėlį. Galiausiai paspaudžiu „Post“ mygtuką ir mano įrašas jau socialiniuose tinkluose. Beliko pasakyti visiems komandos nariams, kad jį „pamėgtų“ ir juo pasidalintų su savo sekėjais, taip pasieksime plačią auditoriją. Ar tai tinkama vidinė komunikacija darbe?

Kaip komunikuoti su darbuotojais?

Na dėl auditorijos galbūt taip, tokiu būdu pasieksiu platesnę auditoriją nei mano organizacijos profilis, ypač jei tame profilyje vos keli sekėjai. Tačiau kaip gi dėl to, kad darbuotojams reikia pasakyti, kad jie pamėgtų? O gal reikia liepti? Gal net gi kai kuriems derėtų keletą kartų apie tai priminti? Kaip ir priminti apie tai, kad kai kurie jų neužsidėjo įmonės logotipo prie nuotraukos ir vis dar nėra „pamėgę“ pačio organizacijos profilio. Na reikės apie tai pakalbėti per ateinantį susirinkimą!

O galbūt viskas yra kiek kitaip ir vietoje to, kad tiek pastangų įdėti į priminimus, liepimus ir nurodymus derėtų pagalvoti apie tai, kad tas pastangas reikėtų koncentruoti į tai kas tikra.

Jei darbuotojai nesidalina tuo, kaip gera dirbti komandoje gal ne taip jau joje ir gera dirbti? Jei jau joje nėra nei vieno lojalaus ambasadoriaus, kuris skirtų keliasdešimt minučių savo laiko pasidalinti nuoširdžiu turiniu asmeninėje socialinių tinklų paskyroje verta susimąstyti. O paskyra asmeninė, ji skirta ne „pamėgti“ vykdant nurodymus, o dalintis asmeniniu turiniu.

Išorinė komunikacija

Galbūt derėtų sukurti aplinką ir santykius su komanda, kuriais jos nariai išties norėtų dalintis. Ne formaliai „pamėgti“, o pasidalinti ir savo mintimis bei emocija. Kaip tame įraše, kuriame mergina dalinasi apie tai, kaip gera dirbti kompanijoje, kurioje galima pasivaišinti šviežiai spaustomis morkų sultimis. Arba tame kur vaikinas dalinosi akimirkomis iš bendrų komandos pietų visiems krykštaujant apie kasdienines kuriozines situacijas. Arba tame, kur komanda dalinosi kaip neskaičiuodami laiko dalyvavo problemų sprendime ir nuvargę bet su šypsena uždarė orfiso duris. Ar tai efektyvi išorinė komunikacija?

Vidine Ir Isorine Komunikacija 2

Efektyvi komunikacija

Galbūt derėtų pakeisti požiūrį ir pasukti kita linkme, ne formuoti gražius sakinius, o dirbti, kad komandai būtų kuo pasidalinti prie išreikštų minčių pridedant tikrą emociją, kuri byloja apie tai, kaip išties gera dirbti komandoje. Be nurodymų, liepimų, paskatinimų ar priminimų. Tikriausiai tokia efektyvi komunikacija atneš ir geresnių rezultatų.

Ar tai didelis potencialas? Taip. Ar jis neišnaudotas? Taip. Vidinė komunikacija, ar išorinė komunikacija? Kuri svarbesnė?

Scroll to Top