patarimai naujam vadovui

Praktiniai patarimai naujam vadovui: nuo ko pradėti?

Sveikiname tapus vadovu!

Laukia tikrai įdomus ir iššūkių kupinas etapas jūsų karjeroje. Tik nuo ko pradėti? Dažnas, naujai paskirtas vadovas, susiduria su šiuo klausimu…

Ir, kai į elektroninio pašto dėžutę gavau užklausą „Turime du naujai paskirtus vadovus. Kokia mokymų trukmė ir kaina?“, inspiravo pasidalinti keletu patarimų ir įžvalgų. Kodėl? Kol personalo skyrius ras, suderins, patvirtins mokymus, naujai paskirtiems vadovams teks dirbti jau dabar, nieko nelaukiant. Tad, tikiuosi keletas patarimų bus naudingi, pradedant vadovauti.

Norint tinkamai pasirengti vadovaujamoms pareigoms, rekomenduoju nuosekliai peržvelgti keletą žingsnių, kuriuos pateiksiu žemiau.

naujas vadovas mokymai

Supraskite vadovo vaidmenį

Vadovo prisistatymas kolektyvui – dar vienas svarbus žingsnis. Visapusiškai įsigilinkite ir supraskite savo VADOVO vaidmenį bei atsakomybę. Peržvelkite savo naująją poziciją, pareigas, tikslus, bei įvertinkite, su kokiais iššūkiais galite susidurti.

Atsiverskite knygą ir peržvelkite vadovavimo teoriją bei ieškokite praktinių pavyzdžių

Mokymasis vadovavimo teorijos ir praktikos yra esminiai dalykai, norint išplėsti savo žinias ir įgūdžius, ir tam skirkite pakankamai laiko – skaityti vadovavimo knygas, stebėti vadovavimo seminarus ir nuolat mokytis. Taip pat šiuo metu itin populiarus būdas auginti savo kompetencijas – kreipkitės į mentorius, kuris padėtų Jums augti, kaip vadovui. Mentorius gali būti organizacijos viduje esantis kolega, arba kitos įmonės vadovas.

Stiprinkite savo komunikacijos įgūdžius

Komunikacija yra esminis vadovavimo aspektas! Gerinti savo kalbinius įgūdžius, mokėti aiškiai išreikšti savo mintis, mokėti klausytis ir girdėti kitų nuomones – itin svarbūs vadovavimo gebėjimai.

Identifikuokite savo stipriąsias puses

Identifikuokite savo stipriąsias, silpnąsias savybes, ir tobulinkite jas, taip pat sužinokite apie vadovavimo stilių įvairovę bei strategijas. Tokiu būdu stiprinsite savo gebėjimus motyvuoti ir įkvėpti kitus, kurti bendrą viziją, vadovauti pokyčiams ir sėkmingai siekti rezultatų.

Mokykitės, mokykitės, mokykitės

Geriausias būdas išmokti vadovauti yra praktikuotis ir įgyvendinti tai, ką mokotės. Imkitės iniciatyvos, drąsiai priimkite sprendimus, vadovaukite ne tik komandai, bet ir projektams. Ir žinoma, būkite pasirengę mokytis ne tik iš savo, bet ir iš kolegų klaidų.

Bendraukite su kolegomis

Dar vienas svarbus aspektas – nuolat bendraukite su kolegomis ir vadovais. Bendravimas su kitais vadovais gali būti puiki galimybė mokytis iš kitų patirties ir pasisemti įkvėpimo. Taip rasite galimybių dalyvauti vadovų susitikimuose, klubuose, ar kitose bendruomenių kūrimo formose, kur galėsite dalintis savo idėjomis ir gauti naudingų patarimų.

Ir noriu atkreipti jūsų dėmesį – VADOVAVIMAS yra nuolatinis mokymosi procesas, todėl būkite pasirengęs nuolat tobulėti ir atnaujinti savo žinias. Būkite atviri naujovėms ir siekite nuolatinio tobulėjimo.

Sėkmės jums vadovavimo pareigose!

Na, o jeigu vienam (-ai) per sudėtinga mokytis, reikia papildomų žinių, ar pagalbos iš šalies, susisiekime, aptarkime bendradarbiavimo galimybes ir tobulėkime kartu! Kviečiame susisiekti.

Vilma Butrimaite-Mikšionė

Vilma Butrimaitė Mikšionė

Scroll to Top