Marketingas Is Lupu I Lupas

Marketingas iš lūpų į lūpas

Marketingas iš lūpų į lūpas

Ar veikia marketingas “Iš lūpų į lūpas“, kitaip dar vadinamas WOM (Word of Mouth) marketingu? Manau, kad tai šiandien tiek pat aktualu, kiek ir anksčiau. Kažkur skaičiau, kad šis būdas net labiau veikia, nei komercinė reklama.

Tad trumpai papasakosiu savo savaitgalio patirtį.

Grįžtu po treniruotės dviračiu, maloniai šilta. Pakelėje prekiauja arbūzais.., ir pajuntu koks sausas gomurys, ir arbūzo riekė labai pataisytų padėtį 😊

Su savimi grynų neturiu, ir naiviai pagalvoju, paklausiu, gal jau kortele galima atsiskaityti. „Deja, kortele atsiskaityti galimybių nėra“. Ir man benuvažiuojant išgirstu – „bet galiu duoti į skolą!“

Sustoju. Suabejojau, ar gerai išgirdau, ir grįžau. Nespėjus nieko pasakyti, arbūzo pardavėjas ištiesė „paragauti“ riekę arbūzo. Kaip viskas vietoje ir laiku, pagalvojau. „Galiu atpjauti kiek norite, pinigus kitą kartą atvešite“ – besišypsodamas taria man arbūzų pardavėjas. Apžiūri, kad teks parsivežti ant dviračio rankenos, dvigubai įpakuoja.

Taip už 14 eurų gavau skolon pusę arbūzo. Pažadėjau poros valandų bėgyje sugrįžti.

Ir tikrai sugrįžau. Nupirkau dar pusę arbūzo (į svečius važiavau, vaišių stalui puikiai tiko). Neplanuodama arbūzui išleidau 30,- (2 eurus nusiderėjau ) Bet ne apie kainą istorija.

Svečiuose papasakojau patirtį, užsisuko diskusija jau iš verslo perspektyvos… Taip, diskutuoti galima daug, kiek klientų grįžta, kiek ne, kokia rizika, kiek verta. Tai jau tik arbūzų pardavėjas žino (arba ne).

Prekiaujant, duoti į skolą, pardavėją daro unikaliu, ir tas, unikalumas tame, kad pameni ne pardavėją, o paslaugą, kurią gavai.

Savo aplinkoje smagia istorija pasidalinau su visais. Jie jau žino, kur patogi vieta stabtelti, net ir tada, kai akys labai nori, o piniginė šypsosi namuose 😊

Rinkodara iš lūpų į lūpas

Ir jeigu grįžtant prie rinkodaros iš lūpų į lūpas, didžioji dalis žmonių pasitiki artimos aplinkos rekomendacijomis ir puikiai supranta, kad už reklamą mokami pinigai, todėl pasitikėjimas reklama mažesnis, negu rekomendacijomis. Ir, kaip ir garsiajame #marshmallow eksperimente, perspektyvesnis verslininkas yra tas, kuris renkasi ne trumpalaikę, bet ilgalaikę naudą.

O Jūs duodate į skolą? Ir kaip sekasi tai daryti?

Papasakokite savo istoriją prie kavos puodelio (+370 610 15697) arba parašykite info@academiadominorum.eu

Vilma

Scroll to Top