komandiniai mokymai mokymu organizavimas

Komandinių mokymų organizavimas | 7 patarimai

Komandiniai mokymai yra puikus būdas pagerinti darbuotojų įgūdžius, sustiprinti komandos ryšį ar padidinti motyvaciją. Tačiau tradiciniai mokymai, vykstantys organizacijos patalpose, gali būti nuobodūs ir neefektyvūs. Todėl vis daugiau įmonių renkasi išvykas už biuro ribų, kurios nuteikia dalyvius efektyvesniam mokymuisi ir tobulėjimui. Taigi, tampa aišku, jog komandinių mokymas organizavimas įmonėse yra vis dažnesnė praktika.

7 praktiniai patarimai, kad komandiniai mokymai pavyktų

  • Įtraukite komandos narius į mokymų planavimą. Tai padės jiems jaustis reikalingiems, įsitraukusiems, svarbiems bei labiau motyvuotiems mokytis.
  • Aiškiai nusistatykite tikslus. Prieš pradėdami planuoti mokymus, svarbu aiškiai suformuluoti tikslus. Ką mokymai turi duoti darbuotojams? Pagerinti įgūdžius, sustiprinti komandinį darbą ar tiesiog praleisti laiką kartu? Tikslai padės nuspręsti, kokią temą yra geriausia pasirinkti, kokius mokymo metodus taikyti ir kokia aplinka reikalinga mokymuisi.
  • Pasirinkite tinkamą lektorių. Lektorius yra vienas iš svarbiausių mokymų organizavimo pasirinkimų. Jis turi būti kompetentingas, patyręs ir gebėti megzti ryšį su dalyviais, moderuoti ir valdyti dalyvius. Renkantis lektorių, svarbu atsižvelgti į mokymų temą, dalyvių poreikius ir mokytojo patirtį.
  • Suderinkite mokymų programą. Mokymų programa turi būti iš anksto suplanuota, kad mokymai būtų naudingi ir įdomūs. Programa turėtų apimti įvairius mokymo būdus metodus, kurie skirti suaugusiųjų mokymui, tokius kaip paskaitos, diskusijos, grupiniai darbai, praktinės užduotys ir įv. žaidimai. Taip pat svarbu numatyti higienines pertraukas, kad dalyviai galėtų pailsėti.
  • Pasirinkite tinkamą vietą. Vieta, kurioje vyks mokymai, taip pat yra svarbi. Ji turėtų būti patogi, saugi ir atitikti mokymų temą.
  • Prieš mokymus dalyvius informuokite. Dalyviai turėtų žinoti, kokie bus mokymai, mokymų tikslai. Jeigu reikia (priklausomai nuo temos), dalyvių galima paprašyti iš anksto atlikti namų darbus ar kitaip pasiruošti mokymams.
  • Po mokymų vertinkite mokymų naudą. Tai padės išsiaiškinti, kas mokymuose pavyko gerai, o kas galėtų būti patobulinta.

Vilma Butrimaitė Mikšionė kalba telefonu

Svarbu mokymus kruopščiai suplanuoti. Atsižvelgdami į šiuos 7 patarimus, galite būti tikri, kad jūsų komandiniai mokymai bus sėkmingi ir naudingi visiems dalyviams. Jei planuojate komandinius mokymus, pasinaudokite šiais patarimais ir suplanuosite efektyvius bei naudingus mokymus savo komandai. O jeigu neturite laiko patys planuoti, parašykite man ir mielai jums padėsiu.

Vilma Butrimaitė-Mikšionė

Scroll to Top