klientu aptarnavimo aspektai

Kodėl geras klientų aptarnavimas – toks svarbus?

Pasidalinsiu asmenine istorija, kuri dar kartą leido įsitikinti, jog kokybiškas klientų aptarnavimas ir tinkamo klientų aptarnavimo aspektai yra raktas į verslo sėkmę.

Gero/blogo klientų aptarnavimo aspektai

Taigi, užėjusi į restoraną (nežinau, kodėl kiekviena užeiga ar maitinimo įstaiga šiuo metu taip skambiai vadinama), kuris yra puikiai žinomas visuomenėje, mus pasitiko padavėja – ji link mūsų atbėgo. Pradėjau dirsčioti į laikrodį, gal baigėsi darbo laikas.

– Ar užsidarote?

– Ne, ne, prašome!

Įsitaisome, išsirenkame ir pradedame užsisakinėti.

– Pradžiai norėčiau toniko.

– Palaukite, paklausiu, ar turime.

Nubėgo…

Atbėgusi bėrė žodžius:

– Turime tik džintoniką.

– Ne, ne kokteilį prašiau, limonado norėčiau.

– Palaukite, paklausiu, ar turime.

Vėl nubėgo…

Užsakėme patiekalus, užsirašė kiekvieną patiekalą į atskirą lapelį (kaip patogiau, taip dirba). Jau nerašysiu, kiek kartų sulaukėme „palaukite, paklausiu, ar turime“. Sulaukusi savo patiekalo, laukiau kol kolegai atneš, bet sutarėm, kad valgysiu viena, nes buvau itin alkana. Praėjo dar šiek tiek laiko, jau lyg ir turėtų būti pagaminta, deja… Pasirodo, kažko neužsirašė, neišgirdo, neperdavė virtuvei, nežinau priežasties.

gero ir blogo klientu aptarnavimo aspektai

Aišku tai, kad nauja darbuotoja „įmesta“ į darbo aplinką taip, kaip priimta – neturinti visiškai darbo patirties (taip gali būti), ir be mokymų – taip būti negali!

Išeinant, priėjau prie padavėjų, pasiteiravau, kas iš jų atsakingas už darbuotojus. Prie manęs priėjo jaunas vyrukas, šiek tiek sumišęs, bet su kreiva šypsena paklausė:

– Kas negerai?

– Negerai tai, kad ši jauna mergina, nesijaučia jūsų komandos dalimi.

– Mes visi taip pradėjome – turi pati kapstytis…

– Ji visiškai be patirties, o jūs stebite iš šalies nekokybišką darbą ir nesistengiate padėti. Jeigu darbdavys neinvestuoja į darbuotoją, jūs, kaip kolegos (visi žinome komandinio darbą svarbą), padėkite jai. Šį kartą aš buvau pakanti, nes mačiau labai daug pastangų. Bet tik šį kartą… Juolab, kad mergina su ašaromis akyse žiūrėjo į kolegas ir tars ieškojo pagalbos.

Taip, ji stengėsi tiek, kiek suprato, bet kurioje vietoje jau turėtų būti ta riba mūsų, kaip klientų, pakantumui?

Kaip manote, ar geras klientų aptarnavimas čia yra svarbiausias dalykas? Kas griauna verslus – DARBUOTOJAI, ar patys DARBDAVIAI?

Vilma

Scroll to Top