Darbuotojų vertinimas. Kaip jam pasiruošti?

2022 m. kovo 20 d.

Akivaizdu, kad #veiklos #vertinimo #pokalbis, dar vis, retai kam yra laukiamas pokalbis. Ar taip turi būti? Ne. Kaip turi būti? Norint atsakyti į šį klausimą, verta nu(si)statyti tikrąjį veiklos vertinimo tikslą. Skeptiškai nusiteikęs gali pasakyti, kad pokalbis egzistuoja tik tam, kad nemokėti darbuotojams žadėtų priedų/premijų ir kitų įsipareigojimų. Gali būti… Tad ar vis dar aktualus darbuotojų vertinimas?

Veiklos vertinimo pokalbis

Bet, veiklos vertinimo pokalbio tikslas turėtų būti aptarti ne tik apie atliktus darbus, bet ir augimo/tobulinimosi galimybes, supažindinti apie planus, naujas kryptis, išsikelti tikslus ir t.t.
Kita kryptis, kodėl kartais veiklos vertinimai stringa – darbuotojai nelabai supranta, kodėl tai daro. Arba, dar blogiau, jie mano, kad tai yra tik formalumas arba pasiteisinimas pasakyti darbuotojui, kad jiems blogai sekasi…

Tačiau, jeigu žiūrėti plačiąja prasme, į pokalbius su darbuotojais, jeigu suteiksite galimybes tinkamai pasiruošti pokalbiams, galite turėti visiškai kitokią nuomonę, geresnį įmonės rezultatą, ir tuo pačiu grįžtamąjį ryšį.

Kodėl dalinuosi šiomis įžvalgomis? Nes tai, kas vienose įmonėse nueinantis reikalas (veiklos vertinimo pokalbiai), kitose visiškai nauja patirtis. Ir stebėtis, ar vertinti pagal savo patirtį nereiktų.
O apie naudą tinkamai pasiruošti pokalbiui, ar kalbėtis nepasiruošus, noriu pasidalinti gautu atsiliepimu iš klientės, kuri turėjo pirmą kartą dalyvauti veiklos vertinimo pokalbyje, ir kuri pati iniciavo pokalbio nukėlimą, kad tinkamai pasiruošti:

„Andriau, noriu padėkoti už Tavo laiką, kurio metu galėjau tinkamai pasiruošti metiniam pokalbiui, išsikelti tikslus, ir kurio rezultatas – pakilau pareigose ir atitinkamai padidėjo atlygis.  Dar kartą ačiū, kad suteikei aiškumo, kaip save pristatyti, ką ir kaip pasakyti, kaip išsikelti tikslus ir, kaip pasiekti jau turimų tikslų“

Ir, labai noriu pritarti Andrius Janiukstis „norint sklandžiai aptarti savo pasiekimus, pristatyti rezultatus, veikloje kylančius iššūkius ar priemones, kurių pagalba darbuotojas galėtų tobulinti savo kompetencijas šiam pokalbiui reikia pasiruošti”

Atsakant į klausimą, darbuotojų vertinimas darbe vis dar labai svarbus. Reikia pagalbos tinkamam pasiruošimui?

Susisiekime asmenine žinute info@academiadominorum.eu arba +370 610 15697

Turite poreikį?

Pirma konsultacija ir puodeliu kavos vaišiname mes

Susisiekite su mumis
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.