Darbuotoju Kaita

Darbuotojų kaita: kaip jos išvengti?

Dažniausiai darbo santykiai išsiskiria, kai nesutampa vertybės – įmonė deklaruoja viena, o veikia visiškai priešingai. Vieni darbuotojai prisitaiko, o kiti priima sprendimą ir keičia darbą. Įmonės, kaip ir darbuotojai, taip pat nepraeina bandomojo laikotarpio. Kodėl taip nutinka? Ar darbuotojų kaita iš tiesų toks baisus reiškinys?

Kodėl vyksta personalo kaita?

Dažniausiai vadovai darbuotojams duoda papildomų pareigų, bet nepalieka vietos sprendimams priimti, specialistą skiria vadovu, bet neinvestuoja į jo vadybinių kompetencijų auginimą, neįtraukia į sprendimų priėmimą, naujovių diegimą. Būna ir taip, kad įmonė nenori naujovių, nori išlikti stabili ir tokiu būdu norinčiajam tobulėti nesuteikiama galimybė siekti aukštesnių tikslų. Labai svarbu ir patiems vadovams nuolat tobulėti. Netobulėjantis vadovas gali būti viena iš priežasčių, kodėl vyksta personalo kaita.

Nuolatinis darbuotojų skatinimas mokytis ir tobulėti kuria įmonės augimą, generuoja naujas idėjas. Tobulėjanti komanda nuolat ieško naujų galimybių, jas įgyvendina, nebijo klysti, nes supranta, kad tik klaidų pagalba, kurias mėgstu vadinti pamokomis, veda įmones į priekį. Iš asmeninės patirties – besimokančiai komandai lengviau atpažinti, kas yra efektyvu, ji moka įvertinti bei atpažinti grėsmes ir rizikas. Visais atvejais rekomenduoju mokymų poreikius derinti su pačiais darbuotojais – išgirsti jų poreikius ir tik tada investuoti laiką ir pinigus. Tik tokiu būdu tai bus naudinga abiem pusėms – darbuotojui ir organizacijai, nes tik pasitikėjimas augina darbuotojų lojalumą!

Kviečiu skaityti platesnes įžvalgas: Visi esame talentingi, tik kartais ne savo vietoje.

Vilma Butrimaitė-Mikšionė 

Scroll to Top