VADOVŲ AKADEMIJOS TEMOS IR UGDOMOS KOMPETENCIJOS
DALYVIŲ ASMENYBINIO PORTRETO NUSTATYMAS
Po asmenybinio portreto nustatymo dalyviai ir organizacija gaus informaciją su dalyvių asmeninių savybių vertinimu. Informacija aprėpia savybes susijusias su darbo procesu, reakcija į aplinkos faktorius, bendravimu ir bendradarbiavimu. Kiekvienam dalyviui tai asmeninių savybių žemėlapis su nuorodomis kaip ugdyti savo charakterį. O organizacijai, tai informacija padedanti organizuoti strategiją tokiu būdu, kad užtikrinti aukščiausią darbuotojų produktyvumą ir efektyvumą.
EFEKTYVAUS VADOVAVIMO IR LYDERYSTĖS PRINCIPAI
Po sesijos vadovai suvoks kas yra vadovavimas ir gebės išskirti svarbiausius veiksnius, kurie nulemia optimalų vadovavimo ir lyderystės stilių. Supras ką daryti jei iš kolegos tapai vadovu, kaip įtvirtinti savo autoritetą, nubrėžti ribas ir jas išlaikyti, pelnyti darbuotojų ir kolegų pagarbą. Gebės pasirinkti tinkamą vadovavimo ir komunikacijos stilių, kas užtikrins ne tik sėkmingą vadovavimą, tačiau ir sklandų komandinį darbą.
SITUACINĖ LYDERYSTĖ
Po sesijos vadovai suvoks kuo skiriasi naujoko produktyvumas ir efektyvumas nuo seniai dirbančio darbuotojo. Kiek laiko reikia investuoti darbuotojo įgūdžiams ugdyti. Kaip pasirinkti darbo su darbuotojais metodiką atsižvelgiant į jų motyvacijos ir kompetencijos santykį. Po šios sesijos vadovai taps savimi pasitikinčiais mentoriais.
VEIKLOS KONTROLĖS POKALBIS
Po šios sesijos vadovai supras kuo skiriasi komandos vadovas ir komandos administratorius. Kiek laiko reikia investuoti į darbuotojų veiklos kontrolę, kad rezultatai taptų pasiekiami. Gebės vesti individualius pokalbius, ugdyti, skatinti siekti aukščiausių rezultatų. Tinkamai įvertinti objektyvius ir subjektyvius darbuotojų rezultatus, suteikti grįžtamąjį ryšį ir kontroliuoti vykdymą, kad komandos rezultatai visuomet būtų didesni nei reikalaujama.
TIKSLŲ FORMAVIMAS IR DELEGAVIMAS
Po sesijos vadovai aiškiai suvoks kaip organizacijos tikslus suformuoti tokiu būdu, kad jie būdų pasiekiami pasitelkiant savo komandą. Vadovai sužinos kuo skiriasi tikslas nuo rodiklio, strategija nuo vykdymo, kaip įvertinti darbuotojų pajėgumą, kad tikslai būtų paskirstyti optimaliai. Taip pat, supras kaip kontroliuoti rezultatų vykdymą taip, kad būtų galima ne tik sekti istoriją, o ir prognozuoti ateities rezultatus.
KOMANDOS EMOCINIS INTELEKTAS
Po sesijos vadovai suvoks ne tik, kad žmonės yra skirtingi, o ir kuo skirtingi. Gebės tiksliai įvardinti darbuotojų asmenines savybes, būdingą elgesį, kaip darbuotojai linkę elgtis priklausomai nuo aplinkybių. Suvoks, kas motyvuoja ir ko tikisi dirbdamas komandoje. Vadovai gebės rasti priėjimą prie kiekvieno komandos nario ir paskatinti jų produktyvumą bei efektyvumą.
TALENTINGŲ DARBUOTOJŲ PRITRAUKIMAS
Po šios sesijos vadovai aiškiai žinos kaip organizuoti atrankos procesą, kad prisitraukti kandidatų, kaip paruošti darbo pasiūlymus. Vadovai mokės vesti atrankos pokalbį tokiu būdu, kad patikrinti ne tik kandidato profesinę patirtį, tačiau ir asmenines savybes, vertybes, kurios svarbios kolektyvui, ar įmonei. Taip pat aiškiai suvoks kiek laiko reikės investuoti į darbuotoją kol jis atneš norimus rezultatus.
NEFINANSINĖ DARBUOTOJŲ MOTYVACIJA
Po šios sesijos vadovai aiškiai suvoks kas yra ir kas nėra motyvacija, kas motyvuoja skirtingo charakterio žmones, bei kaip paskatinti vidinę motyvaciją. Kaip sukurti savo komandos motyvavimo strategiją. Vadovai išmoks pasirinkti tuos motyvavimo būdus, kurie pasiekiami būtent vadovo rankomis, taip pat išmoks triukų staigiems ir dideliems darbuotojų rezultatų šuoliams sukurti.
STRESO IR KONFLIKTŲ VALDYMAS
Po šios sesijos vadovai patirs streso konflikto metu simuliaciją, kuri atskleis, kaip skirtingo charakterio žmonės reaguoja į stresines ir konfliktines situacijas. Išanalizavę konfliktų valdymo strategijas gebės pasirinkti pačius tinkamiausius sprendimo būdus. Gebės valdyti savo emocijas, įtakoti konfliktuojančias puses sprendžiant konfliktus su klientais, partneriais, darbuotojais, užbėgant įvykiams už akių.
LAIKO PLANAVIMAS IR PRIORITETŲ NUSTATYMAS
Po šios sesijos vadovai gebės atlikti savo laiko auditą, kuris leis objektyviai įvertinti laiko švaistymą ir galimybes. Ugdys svarbiausius laiko planavimo ir prioritetų nustatymo įgūdžius, kurie leis padidinti asmeninį produktyvumą bei efektyvumą. Iš sesijos išsineš daugybę lengvai pritaikomų laiko planavimo įrankių kuriuos galės panaudoti kasdieniniam darbe.
INDIVIDUALI IR GRUPINĖ KONSULTACIJA
Po individualios sesijos vadovai turės aiškų suvokimą mokymų sesijoje nagrinėjamos medžiagos tema. Bus aptarę ir išsprendę individualias problemas, ar kylančius iššūkius. Turės asmeninį veiksmų vykdymo planą bei praktines užduotis su terminais tolimesniam įgūdžių ugdymui. Kiekviena sesija paskatins asmeninę atsakomybę ir motyvaciją naudoti sesijose aptartą medžiagą darbo vietoje.
KODĖL MES?
Puikiai suvokdami mokymų rinkoje esančius pasirinkimus, savo patirtį sutelkiame mokymo proceso rezultatų pasiekimui ir organizacijos lūkesčių išpildymui. Organizuodami sesijas bei tęstines programas ne tik apjungiame teorines ir praktines žinias, tačiau pritaikome jas prie dalyvių emocinio intelekto ir charakterio subtilybių. Taip užtikriname didžiausią naudą įgūdžių ugdymo procese. Gebame su dalyvių grupe dirbti tokiu būdu, kuris atitiktų organizacijos lūkesčius, žinutę, ar požiūrį, kurį norima suformuoti, misiją ar vertybes, kurias norima paskatinti:
- Individualus programos derinimas. Programos struktūra, temos, metodika, praktiniai pavyzdžiai bei užduotys derinamos su klientu susitikimų metu. Atsižvelgiama į kliento veiklos sritį, problematiką, dalyvių įgūdžius organizacijos lūkesčius.
- Nestandartinės mokymų sesijos. Kiekviena sesija turi mokymų sesiją, kurioje gilinami mokymų medžiagos įgūdžiai; užduotis darbo vietoje, kurios padeda panaudoti naujus įgūdžius; individualią arba grupinę sesiją, skirtą gilesniam įgūdžių tobulinimui.
- Mokymo sesijų struktūra. Mokymosi metodai grįsti TPP principais. T – teorija, P – patirtis, P – praktika bei suaugusiųjų ugdymo (andragogikos) principais. Tai leidžia užtikrinti kiekvieno mokymų modulio efektyvumą bei geriausią žinių ir įgūdžių įsisavinimą.
- Tarpinės užduotys. Kiekvienas dalyvis po mokymų sesijos išsineša objektyvią užduotį, kurie reikia atlikti kasdieninėje veikloje. Užduotys aptariamos sekančios sesijos ar individualių pokalbių metu pasidalinant patirtimi, išsprendžiant sudėtingas situacijas, suteikiant grįžtamąjį ryšį.
- Individualios ir grupinės sesijos. Individualių bei grupinių sesijų metu gilinama sesijų medžiagą, atsakoma į klausimus, išsprendžiamos individualios problemos, aptariamos individualios užduotys, fiksuojami sutarimai. Tai leidžia užtikrinti tvarų įgūdžių ugdymą bei geriausią mokymo proceso rezultatą.
- Įžvalgos ir rekomendacijos organizacijai. Po programos organizacija gauna visą, su programa susijusią informaciją, įžvalgas bei rekomendacijas tolimesniam darbui, sisteminių bei minkštųjų (angl. soft) sprendimų tobulinimui.
- Kartotinės sesijos. Po mokymų programų su klientu organizuojami kartotiniai susitikimai ir priklausomai nuo poreikio organizuojamos kartotinės sesijos, individualių ar grupinių sesijų, rekomendacijų ar konsultacijų sprendimai.