Psichosocialinių rizikos veiksnių ir mobingo tyrimas

Seminaro data: Pagal kliento poreikį
Kaina vienam dalyviui - -
Pagal kliento poreikį
Kaina - -

Nuo to kaip kiekvienas organizacijoje dirbantis žmogus savo kompetencijomis užtikrina bendravimo ir bendradarbiavimo kultūrą bei kaip tinkamai sudėlioti organizacijos mikroklimatą įtakojantys procesai priklauso visos organizacijos produktyvumas ir efektyvumas. Tačiau darbo aplinkoje susiduriame su galybe stresą ir nerimą keliančių veiksnių, kuriuos įtakoja šių sričių netobulumai. Taip pat, neretai tarpasmeninių santykių trintys, kurios paskatina vidinę frustraciją neretai virsta sąmoningo ar nesąmoningo psichoemocinio smurto protrūkiais. To pasekoje atsiranda tikimybė susidurti su mobingo reiškiniu, kuris atneša skausmingas pasekmes tiek mobingo „aukai“, tiek artimaiusiai aplinkai, tiek organizacijai.

MOBINGO IR PSICHOSOCIALINIŲ RIZIKOS VEIKSNIŲ TYRIMAS leidžia įvertinti šiuos klausimus:

  1. ar mobingas, kaip reiškinys, egzistuoja tiriamoje organizacijoje?
  2. kaip dažnai ir su kokiais psichosocialinės rizikos veiksmais susiduria darbuotojai?
  3. kurių organizacijos klimato sričių, galinčių įtakoti mobingą, būklė yra prastesnė?

MOBINGAS

Mobingo tyrimo rezultatas, kuris leidžia suvokti ar reikšinys būdingas organizacijai.

MIKROKLIMATAS

Esminių mikroklimato sričių įvertinimas leidžia suvokti mobingą įtakojančias priežastis.

PSICHOSOCIALINĖ RIZIKA

Psichosocialinės rizikos veiksnių įvertinimas, leidžiantis pasirinkti jų malšinimo priemones.

TYRIMO METODIKA:

Siekiant įvertinti psichosocialinės rizikos veiksnius remiamasi psichosocialinių profesinės rizikos veiksnių tyrimo metodiniais nurodymais. Siekiant nustatyti mobingo reiškinį, tyrime remiamasi mokslininkų išskirta mobingo formuluote bei teiginiais apibūdinančiais diskriminuojančius veiksmus.

Organizacijos mikroklimato teiginiai sudaryti taip, kad būtų interkoreliaciniai ryšiai tarp mobingo bei organizacijos klimato kriterijų. Tokiu būdu siekiama ne tik nustatyti psichosocialinės rizikos veiksnių ir mobingo faktą, tačiau ir priežastis bei galimus trumpalaikius bei ilgalaikius sprendimus joms šalinti.

 

TYRIMO EIGA:

Pavadinimas Aprašymas Metodas Trukmė
Psichosocialinių rizikos veiksnių ir mobingo vertinimas Darbuotojams išsiunčiama anoniminė anketa elektroniniu būdu. Testavimas 1 sav.
Duomenų analizė ir išvadų sudarymas Anketos apibendrinančių duomenų analizavimas ir išvadų sudarymas psichosocialinės rizikos ir mobingo veiksnių vertinimo ataskaitai.

Individualus

darbas

2 d.
Tyrimo išvadų pristatymas Tyrimo apibendrintų duomenų ir išvadų pristatymas organizacijos vadovybei. Ataskaitos perdavimas elektroniniu būdu. Susitikimas Iki 1 val.

Turite poreikį?

Pirma konsultacija ir puodeliu kavos vaišiname mes

Susisiekite su mumis
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.